استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • تریلر دوچرخه و کاربردها

تریلر دوچرخه و کاربردها

 

یکی از مشکلاتی که معمولا برای دوچرخه‌سواران به وجود می‌آید توانایی حمل بار یا سرنشین در آن بسیار محدود می‌باشد. این موضوع نیز گاهی موجب عدم تعادل در دوچرخه می‌شود. اگر دوچرخه‌سوار بخواهد کودکی را با خود حمل کند این خطرات به مراتب بیشتر می‌شود. برای رفع این نیاز افراد خلاق و مبتکر، راه‌حل‌هایی را برای کاربردهای مختلف دوچرخه اندیشیده‌اند و یدک‌کش‌های مختلفی با کاربردهای گوناگون طراحی نموده و به تولید رسانده‌اند که به تریلر دوچرخه معروف شده‌اند. در مجموع تمامی این طرح‌ها در دو بخش خلاصه می‌شود: بخش اول تریلر حمل مسافر که معمولا مسافران آن کودکان هستند. بخش دوم تریلر حمل بار.

بخش اول: تریلر دوچرخه حمل مسافر

در زمینه حمل مسافر به دو طریق عمل می‌شود:

1-  استفاده از یک لوله تلسکوپی که همزمان دوچرخه را به دوچرخه کودک متصل می‌کند و آن را بصورت یدک به دنبال خود می‌کشد که به همراه کننده یدک‌کش (Trail gator) معروف هستند. این لوله تلسکوپی با یک سری اتصالات به هر دو دوچرخه پیچ و مهره می‌شوند. لوله تلسکوپی در قسمت اتصال به دوچرخه اصلی دارای سه درجه آزادی می‌باشد یعنی طوری طراحی شده که در راستای سه محور X  و Y و Z دارای حرکت می‌باشد تا موجب انحراف دوچرخه کودک از مسیر خود نشود.

2- ساخت تریلر دوچرخ یا چهارچرخ با صندلی دارای کمربند ایمنی و بدنه محافظ که از کودک در مقابل خطرات محافظت می‌کند. طراحی این نوع تریلرها به فضای مورد استفاده بستگی دارد. طبیعتا طرحی که قرار است در فضای شلوغ خیابان مورد استفاده قرار گیرد با طرحی که در فضای تفریحی استفاده می‌شود، متفاوت می‌باشد. از لحاظ ظاهری بهتر است طرح برای کودکان جذاب باشد و از رنگ‌های شاد استفاده شود.

بخش دوم: تریلر دوچرخه حمل بار

این نوع تریلرها در انواع مختلف و ظرفیت حمل بار متفاوت و با کاربردهای متنوع ساخته شده‌اند. این تریلرها در شهرهای بزرگ با حجم ترافیک سنگینی که دارند وسیله بسیار مفید و پرکاربردی هستند. دوچرخه‌سوار با خیالی آسوده در ترافیک شهری از خیابان‌ها عبور کرده و وسایل مورد نیاز خود را خریداری کرده و به محل زندگی خود باز می‌گردد. این تریلرها هم بصورت دستی و در کارگاه‌های کوچک و هم به شکل صنعتی و تولید انبوه ساخته می‌شوند. این تریلرها بسته به نوع کاربرد آنها از موادی مانند: آهن، فولاد، آلومینیوم، چوب، PVC، لوله‌های پلیمری و... در مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند. اخیرا به دلیل کاربرد زیاد آنها، جایگاه خوبی در جامعه پیدا کرده و بازار فروش مناسبی دارند.

با تحقیق و پژوهش در این زمینه و کسب تجربیات و مهارت‌های لازم و تهیه یک طرح کسب وکار مناسب و با هزینه اولیه کم، می‌توان در این صنعت سرمایه‌گذاری کرد و با نوآوری و ایجاد خلاقیت در طرح‌ها و کاهش قیمت تمام شده، محصولی با کیفیت و کارا وارد بازار نمود. با معرفی محصول و فواید آن و تبلیغات درست می‌توان بازار پررونقی برای این محصول ایجاد کرد. 

تریلر دوچرخه و کاربردها

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: تریلر دوچرخه و کاربردها, تولیدتریلر دوچرخه, یدک کش دوچرخه, بارکش دوچرخه, یدک کش حمل کودک, یدک کش کودک, گاری کودک, خریدگاری کودک, قیمت گاری کودک, تولیدگاری کودک, کسب و کار کوچک, ;کسب وکار پرسود