استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • تهیه و توزیع غذاهای رژیمی فاقد گلوتن

تهیه و توزیع غذاهای رژیمی فاقد گلوتن

گلوتن پروتئینی است که در غلات یافت می‌شود. گلوتن ترکیبی از دو گلیکوپروتئین گلیادین (Gliadin) و گلوتلین (Glutelin) می باشد که متصل با نشاسته در اندوسپرم(بافت تغذیه ای اطراف جوانه) بسیاری از غلات علوفه‌ای حضور دارند. در صورتی که بیماران مبتلا به بیماری سلیاک، پروتئینی از دسته گلوتن بنام گلیادین (Gliadin) که در برخی از غلات مانند گندم، جو، چاودار و گاه جو وجود دارد را مصرف کنند دچار علایم عدم تحمل و بیمای گوارشی می‌شوند.یکی از نیازهای اساسی این افراد تامین غذاهای رژیمی سالم در منازل، اقامتگاه‌ها،رستوران‌ها و مراکز تفریحی و توریستی می‌باشد. باکسب دانش در زمینه تهیه این نوع غذاها و خلاقیت و نوآوری و گسترش این نوع غذاها در طمع‌های مختلف و کسب رضایتمندی مشتریان با سلیقه‌های مختلف، می‌توان کسب وکاری مطمئن، بی‌رقیب و پرسودی را راه‌اندازی نمود.

گلوتن پروتئینی است که در غلات یافت می‌شود. گلوتن ترکیبی از دو گلیکوپروتئین گلیادین (Gliadin) و گلوتلین (Glutelin) می باشد که متصل با نشاسته در اندوسپرم(بافت تغذیه ای اطراف جوانه) بسیاری از غلات علوفه‌ای حضور دارند. در صورتی که بیماران مبتلا به بیماری سلیاک، پروتئینی از دسته گلوتن بنام گلیادین (Gliadin) که در برخی از غلات مانند گندم، جو، چاودار و گاه جو وجود دارد را مصرف کنند، دچار علایم عدم تحمل و بیمای گوارشی می‌شوند. ظاهراً ورود گلوتن به سلولهای پرزهای روده موجب پاسخ سیستم ایمنی می‌شود و اگر این بیمار درمان نشود در دراز مدت منجر به ایجاد سرطان روده خواهد شد. تنها درمان بيماری سلياك، رژيم غذايی فاقد گلوتن برای تمام عمر می‌باشد. با رعايت برنامه غذايی و حذف كامل غلات غيرمجاز ذكر شده، بیمار به طور كامل بهبود می‏‌يابد. از مصرف گندم، جو و چاودار در هر در هر غذایی باید اجتناب شود. انواع نانهای معمولی، ماكارونی و اسپاگتی، انواع كیك و بيسكویت‏های معمولی و انواع كلوچه‌ها نیز مجاز نیستند. همچنين مصرف كليه محصولات غذايی كه در تهيه آنها از اينگونه غلات استفاده شده است، ممنوع مي‏‌باشد مانند سوسيس، كالباس و سوپهای آماده. این موضوع در بیماران دیابتی از نوع 1 نیز دارای اهمیت می‌باشد. این افراد دچار مشکلات زیادی در انتخاب غذا برای پرهیز از خوردن گلوتن می شوند، از سوی دیگر باید از بسیاری ازغذاهای از پیش آماده، نیز پرهیز نمایند. با توجه به روند رشد این بیماری در سراسر دنیا تهیه غذای‌های رژیمی برای این دسته از بیماران بسیار حائز اهمیت است. در نمودار زیر روند رشد بسیار سریع مصرف غذاهای رژیمی فاقد گلوتن در دنیا، از سال 2004 تا 2016 به نمایش درآمده است.

نمودار روند رشد مصرف غذاهای رژیمی فاقد گلوتن در دنیا از سال 2004 تا 2016

در کشور ما نیز این بیماری رشد سریعی داشته و در افراد میان‌سال و کهن‌سال، این بیماری شیوع چشمگیری داشته است. بنابراین یکی از نیازهای اساسی این افراد تامین غذاهای رژیمی سالم در منازل، اقامتگاه‌ها،رستوران‌ها و مراکز تفریحی و توریستی می‌باشد. باکسب دانش در زمینه تهیه این نوع غذاها و خلاقیت و نوآوری و گسترش این نوع غذاها در طمع‌های مختلف و کسب رضایتمندی مشتریان با سلیقه‌های مختلف، می‌توان کسب و کاری مطمئن، بی‌رقیب و پرسودی را راه‌اندازی نمود.

تهیه و توزیع غذاهای رژیمی فاقد گلوتن

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: تهیه و توزیع غذاهای رژیمی فاقد گلوتن, غذای رژیمی, غذای بدون گلوتن, رژیم لاغری, دیابت, دیابت نوع 1, غذای رژیمی دیابت, بیماری دیابت, کسب و کار, ایده کسب وکار, بیماری گوارشی, غذای سالم رژیمی, کاهش وزن, غذای رستورانی, فست فود, gluten free