استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • تولید دوچرخه برقی  E-Bike

تولید دوچرخه برقی E-Bike 

 

دوچرخه‌برقی به انگلیسی به صورت مخفف، E-bike، نامگذاری شده‌است. این دوچرخه‌ها به یک موتور الکتریکی کوچک مجهز هستند که دوچرخه‌سوار را در پدال زدن کمک می‌کنند. به عنوان مثال در سربالایی‌های تند یا خستگی عضلات پا، دوچرخه‌سوار می‌تواند با یک نیرو محرکه الکتریکی براحتی طی مسیر نماید. دوچرخه‌سواری یکی از سالم‌ترین ورزش‌هاست که امروزه بسیاری از افراد به شکل حرفه‌ای آن را دنبال می کنند. با توجه به خالی بودن عرصه تولید با کیفیت در این زمینه‌، و نوپا بودن تولید دوچرخه‌های برقی و شکل‌گیری این بازار در کشور، تولید این دوچرخه‌ها حتی به شکل محدود و ارائه خدمات تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه‌برقی می‌تواند کسب و کاری مطمئن را بوجود آورد. تبلیغات گسترده و معرفی مزایای این نوع دوچرخه‌ها می‌تواند فرهنگ استفاده از آنها را گسترش داده و بازار مطلوبی را در کشور ایجاد نماید. 

اولین دوچرخه برقی در سال 1980 در ایالات متحده ثبت اختراع گردید. از آن تاریخ تا به امروز تغییرات زیادی در آن شکل گرفته است. دوچرخه‌برقی به انگلیسی به صورت مخفف، E-bike، نامگذاری شده‌است. این دوچرخه‌ها به یک موتور الکتریکی کوچک مجهز هستند که دوچرخه‌سوار را در پدال زدن کمک می‌کنند. به عنوان مثال در سربالایی‌های تند یا خستگی عضلات پا، دوچرخه‌سوار می‌تواند با یک نیرو محرکه الکتریکی براحتی طی مسیر نماید. انواع مختلف زیادی از دوچرخه‌های برقی در جهان وجود دارند، از مدل‌هایی که دارای یک موتور برقی کوچک هستند و پدال زدن را ساده‌تر می‌کنند تا مدل‌هایی که به یک موتورسیکلت کوچک (موتورگازی) نزدیکترند. به هرحال تا زمانی که فرد می‌تواند پدال بزند، دوچرخه برقی محسوب می‌گردد و به عنوان موتورسیکلت برقی شناخته نمی‌شود. در دوچرخه برقی E-bike، یک الکتروموتور ویژه در چرخ عقب دوچرخه به نحوی تعبیه شده که صرفاً در مواقع لزوم به اراده دوچرخه‌سوار، نیروی پیشرانه کمکی به دوچرخه اعمال می نماید و در عین حال هیچ مزاحمتی برای رکاب زدن عادی دوچرخه سوار ایجاد نمی‌کند. انرژی مورد نیاز الکتروموتور توسط باتری تأمین می‌شود. باتری از طریق شارژر مخصوص با برق شهر در منزل یا محل کار شارژ می‌شود. الکتروموتور از نوع DC Brushless مجهز به گیربکس خورشیدی و کلاچ اتوماتیک می‌باشد که توسط یک سیستم کنترلر سوییچینگ دور و قدرت آن کنترل می‌شود. نمایشگرهای دیجیتالی میزان شارژ و در مدل‌های پیشرفته‌تر سرعت و مسافت پیمایش را نشان می‌دهد. اغلب کشورها قوانین متفاوتی برای این طبقه‌بندی‌این نوع دوچرخه‌ها دارا هستند. این دوچرخه‌ها بین 25 تا 32 کیلوتر برساعت سرعت دارند. البته این موضوع به قوانین کشوری که در آن به فروش می رسد، بستگی دارد. در بعضی از انواع آن قابلیت سرعت 45 کیلومتر بر ساعت را نیز دارا می‌باشند. در برخی از کشورها مانند آلمان، دوچرخه برقی در حال کسب محبوبیت و گرفتن برخی از سهم بازار دوچرخه معمولی می‌باشد، در حالی که در برخی دیگر، مانند چین، جایگزین موتور‌سیکلت با سوخت فسیلی و یا  موتور‌سیکلت‌های کوچک شده‌اند.

تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه برقی

 دوچرخه‌های معمولی قابلیت تبدیل به دوچرخه برقی را دارا می‌باشند.کیت دوچرخه برقی مجموعه‌ای شامل موتور الکتریکی، کنترلر، باتری، شارژر، جعبه‌باتری و تجهیزات نصب، جهت مجهز کردن دوچرخه به پیشرانه الکتریکی می‌باشد. این مجموعه در یک جعبه کامل جهت نصب روی دوچرخه به مصرف کننده تحویل داده می‌شود. موتور الکتریکی در کیت دوچرخه برقی بصورت توپی چرخ (Hub) می‌باشد که روی یک طوقه آلومینیمی با کیفیت مناسب پره بندی شده است. این موتور پس از جا انداختن تیوب و تایر برای طوقه در محل چرخ جلوی دو چرخه جایگزین چرخ معمولی دوچرخه میشود. جعبه باتری کیت دوچرخه‌برقی بسته به مدل انتخابی در پشت زین یا روی میله زیرین تنه در موقعیت قمقمه آب نصب می‌شود. کنترلر و سیم‌کشیهای مربوطه نیز به نوبه خود روی دوچرخه نصب و اجرا می‌شود. نشانگرها و سوییچ‌ها و سنسورهای تنظیم سرعت نیز جزئی از مجموعه کیت دوچرخه برقی است که روی دوچرخه نصب می‌شوند. تنها قطعه‌ای از مجموعه ی کیت که روی دوچرخه نصب نمی شود شارژر خودکار آن می‌باشد. جعبه باتری در کلیه مدل‌ها روی جای خود قفل می‌شود و امکان جدا شدن از بدنه دوچرخه را تنها با کلید مخصوص دارد که اهمیت آن در امنیت نگهداری از باتری، به عنوان گرانترین بخش کیت می‌باشد. در کشور ما به دلیل کم تحرکی و همچنین ترافیک شهری و به دنبال آن از بین رفت زمان‌های زیاد در این شلوغی‌ها، استفاده از دوچرخه رو به گسترش است. دوچرخه‌سواری یکی از سالم‌ترین ورزش‌هاست که امروزه بسیاری از افراد به شکل حرفه‌ای آن را دنبال می کنند. با توجه به خالی بودن عرصه تولید با کیفیت در این زمینه‌، و نوپا بودن تولید دوچرخه‌های برقی و شکل‌گیری این بازار در کشور، تولید این دوچرخه‌ها حتی به شکل محدود و ارائه خدمات تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه‌برقی می‌تواند کسب و کاری مطمئن را بوجود آورد. تبلیغات گسترده و معرفی مزایای این نوع دوچرخه‌ها می‌تواند فرهنگ استفاده از آنها را گسترش داده و بازار مطلوبی را در کشور ایجاد نماید. 

تولید دوچرخه برقی E-Bike

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: تولید دوچرخه برقی E-Bike یا تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه برقی, تولید دوچرخه برقی E-Bike, تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه برقی, دوچرخه برقی, E-Bike, دوچرخه سواری, ایده کسب و کار, کسب و کار, کسب و کار نوین, شغل, مشاغل کوچک