استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • تولید چراغ‌های شهری که تله پشه‌ها هستند

تولید چراغ‌های شهری که تله پشه‌ها هستند

تله‌های نوری حشره‌گیر(Insect light trap)  که به اختصار ILT نامیده می‌شوند برای جستجو و کنترل نمودن حشرات پروازی که بطور اتفاقی در اماکن ظاهر می‌شوند بکار می‌روند. این ابزارها نور فرابنفش را در محیط اطراف پراکنده می‌کنند که دراصطلاح به آن Black light گفته می‌شود. پشه‌ها تنها از فاصله ۱۰ متری قادرند انسان را ببینند اما باز هم نمی‌توانند میان انسان و یک بشکه ۲۲۰ لیتری و یا یک کنده درخت تمایز قائل شوند. از فاصله ۳۳ متری گیرنده‌های بسیار حساس گرمایی که روی شاخک‌های آنها واقع هستند دست بکار می‌شوند تا خون را در سطح پوست شناسایی کنند. هنگامی که رطوبت محیط بالا باشد دامنه عملکرد این گیرنده ها تا ۳ برابر حد معمول افزایش می‌یابد. پشه ها در آب و هوا و مناطق گرمسیر در تمام طول سال فعال می‌باشند. همچنین جمعیت پشه ها در طول مناطق ساحلی بیش از نقاط دیگر است.

سالانه بیش از ۲ میلیون نفر در سراسر جهان توسط گزش پشه ها جان خود را از دست می‌دهند. پشه‌ها ناقلین بیماریهای مالاریا (توسط پشه آنوفل)، تب زرد، تب هموراژیک دنگ، ورم مغزی (آنسفالیت) و تب نیل غربی می‌باشند. بنابراین مبارزه با این حشره در اماکن مسکونی، جوامع شهری و به طور کلی محیط زیست انسانی ضروری می‌باشد. یک تله نوری اگرچه مگس‌ها و دیگر حشرات مزاحم را ازبین می‌برد، اما وسیله ای بسیار مطلوب و موثر برای پایش آلودگی و یک سیستم اولیه هشدار دهنده است که می‌تواند افت شرایط بهداشتی یا کاهش اثر اقدامات کنترلی را قبل از خارج شدن جمعیت آفات از کنترل در محل نصب نشان دهد. در تصویرهای زیر چگونگی عملکرد این تله‌های نوری نشان داده شده است.

 


 با نصب این نوع چراغ‌ها در اماکن شهری و محیط زندگی می‌توان همزمان با تامین نور لازم محیط اطراف، از آنها به عنوان تله از بین برنده حشرات آسیب‌زا نیز استفاده کرد.البته محققین درحال بررسی عملکرد و افزایش کارآمدی این نوع چراغها هستند و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در این زمینه مخصوصا در کشور کانادا انجام شده است. با توجه به گستردگی مناطق گرمسیر در وسعت جغرافیایی کشور ما، وجود این چراغ‌ها ضروری بنظر می‌رسد. بنابراین با تحقیق و بررسی در زمینه چگونگی روش تولید این نوع چراغها و کسب دانش و مهارت لازم می‌توان به یکی از نیازهای اساسی کشور پاسخ گفت و کسب و کار بسیار موفقی را ایجاد نمود. 

 

تولید چراغ‌های شهری که تله پشه‌ها هستند

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: تولید چراغ‌های شهری که تله پشه‌ها هستند, تولید تله پشه‌ها, راه‌حل مبارزه با پشه‌ها, بیماری‌هایی که پشه‌ها ناقل آنها هستند, تولید چراغ‌های شهری‌, تولید روشنایی شهری, ایده‌های برتر, کسب و کار, Insect light trap, ILT, Black light