استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • خیارشور فوری تولید کنید!

خیارشور فوری تولید کنید!

یکی از مواد پرمصرف در سبد غذایی  خیارشور می‌باشد. این ماده غذایی به روش‌های مختلفی با طمع‌های متنوع تولید می‌شود. افراد با ذائقه‌ها و سلیقه‌های مختلف می‌توانند از این ماده غذایی لذت ببرند. با کمی مطالعه و تحقیق در مورد انواع روش‌های تولید این ماده غذایی و بازارهای هدف مانند انواع رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، هایپر مارکت‌ها و... می توان با یک فضای نسبتا کوچک و یا حتی به شکل خانگی و سرمایه اولیه اندک، یک کسب و کار موفق را راه‌اندازی نمود.

مراحل تولید خیارشور فوری

مرحله 1: سبزیجات مورد نظر خود را آماده کنید

اولین قدم در تولید خیارشور این است که سبزیجات  مورد نظر خود را خوب شسته و تمیز کنید تا بتوانید هرگونه آلودگی را از آنهاحذف کنید. سبزیجاتی که بطور معمول مورد استفاده قرار می گیرند عباتند از: ترخون، شوید، مرزه، جعفری ،سیر، فلفل و زنجبیل.در این مرحله خیارها را نیز کاملا شسته و خشک کنید. سعی کنید از خیارهای هم اندازه استفاده کنید. مطمئن شوید پیش از انجام هر کاری خیارها و سبزیجات کاملا خشک شده‌اند.

مرحله 2: ظروف شیشه‌ای خود را شسته و خشک کنید

برای تولید خیارشور ترجیحا از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید زیرا هم از نظر زیبایی ظاهری و کیفیت خیارها و سبزیجات استفاده شده و هم نحوه چینش آنها برای مشتری جذاب خواهد بود. این ظروف را پس از شستشو بطور طبیعی یا با حرارت کاملا خشک کنید.

مرحله 3: سبزیجات را تقسیم کنید

پس از اینکه سبزیجاتتان را خرد کرده، تمیز کنید و پیمانه مشخصی در نظر بگیرید و مقدار سبزی هر پیمانه را بصورت لایه لایه همراه با چینش درست خیارها، درون ظرف بریزید.

مرحله 4: اضافه کردن طعم دهنده ها، ادویه‌جات و ترشی جات

این مرحله به شما اجازه می دهد تا خلاقیت خود را به طور مستقیم وارد کنید. ترکیبات درست یا غلطی از طعم دهنده ها و ادویه ها وجود ندارد، بنابراین محلولی که توسط شما و با سلیقه شما تهیه می‌شود باید پاسخگوی تمام سلیقه ‌ها باشد یا حتی می‌توان خیارشور با طمع‌های مختلف تولید کرد. معمولا در این مرحله مقداری نمک،شکر و سرکه سیب را با نسبتی معین در آب حل می‌کنند. دقت کنید این محلول باید کاملا یکنواخت تهیه شود برای حلالیت بیشتر بهتر است آن را حرارت دهید.

مرحله 5:محلول را به شیشه‌ها اضافه کنید

در این جا می توانید به دو روش عمل کنید:

روش اول: محلول تهیه شده  در مرحله 4 را به جوش آورده و سپس آن را به شیشه‌های آماده شده اضافه کنید، طوری که کاملا پر شده و هیچگونه هوا یا حبابی داخل آن دیده نشود. سپس آن را درکناری قرار داده تا کاملا خنک شود.

روش دوم: داخل يک قابلمه آب می ريزيم طوری كه حداقل دو سوم از ارتفاع شيشه ها که کاملا از محلول تهیه شده در مرحله 4 پرشده‌اند، را آب بپوشاند و بعد قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید تا آب داخل قابلمه به جوش آید. قسمت مهم آن اين است كه وقتی رنگ خيار به رنگ خيارشور درآمد شعله را خاموش کنید ولی اجازه می دهيد شیشه‌ها داخل همان آب جوش در قابلمه بمانند تا كاملاً سرد شوند. 24 ساعت بعد این خیارشورها قابل استفاده هستند.

بهداشت، خلاقیت، تنوع طمع‌ها و سبزیجات و همچنین کیفیت خیارها می تواند یک مزیت رقابتی برای این کسب وکار ایجاد نماید.

خیارشور فوری تولید کنید!

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: خیارشور فوری تولید کنید, تولید خیار شور یک روزه, خیارشور یک روزه, فروش خیار شور, بازار خیارشور, مصرف خیارشور, کسب و کار کوچک, کسب و کار خانگی, تولیدی زودبازده, شغل, کارآفرینی