استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • رستوران ارگانیک و سبز

رستوران ارگانیک و سبز

 

زندگی ماشینی و استفاده از مواد غذایی صنعتی و ناسالم موجب بروز انواع بیماری‌ها برای بشر شده است. محیط‌های شلوغ شهری، هوای آلوده، تغذیه نادرست، استفاده ازغذاهای آلوده و فست فودها، استفاده از مواد اولیه صنعتی مضر و بعضا خطرناک در تهیه انواع غذاها و دوری از طبیعت، مشکالت زیادی را برای مردم جامعه ایجاد کرده است. اغلب افراد تمایل دارند در یک محیط سبز و سازگار بامحیط زیست از غذایی سالم و بدون هیچ‌گونه آلودگی بهره‌مند شوند. شناسایی این نیاز اساسی در جامعه باعث بوجود آمدن رستوران ‌های ارگانیک و سبز گردیده است و کسب وکارهایی با این موضوع ایجاد شده است.

تعریف رستوران ارگانیک و سبز

رستوران ارگانیک و سبز رستورانی است که تمام مواد غذایی و انواع نوشیدنی‌های آن، از محصولات ارگانیک و محلی بوده و هیچ نوع مواد صنعتی در تهیه آنها مورد استفاده قرار نگرفته است. این رستوان دارای فضایی کاملا سازگار با محیط زیست بوده و در تهیه مصالح ساخت آن و همچنین دکوراسیون داخلی تا حد ممکن از عناصر کاملا طبیعی که براحتی قابل بازیافت هستند و به محیط زیست هیچ‌گونه آسیبی نمی رسانند، استفاده می‌شود. در این رستوران‌ها استفاده از مواد پلاستیکی و نایلونی تا حد ممکن پرهیز می‌شود و از انواع گل‌ها و گیاهان جذاب همراه با پخش آواهای طبیعت، برای ایجاد محیطی با نشاط و لذت‌بخش جهت انس بیشتر مشتریان با طبیعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت استفاده بهینه از انرژی و صرفه‌جویی در مصرف آن سعی می‌شود از نورگیر‌های سقفی یا شیشه‌های بلند جهت تامین نور فضای داخل رستوران استفاده شود. در این رستوران‌ها تلاش می‌شود تا حد ممکن در مصرف آب و برق صرفه‌جویی گردد. علاقمندان و دوستداران محیط زیست به شدت از این نوع رستوران‌ها حمایت کرده و حتی برای آموزش مشتریان جهت دوستی با طبیعت، به شکل داوطلبانه در آن حضور پیدا می‌کنند.

کسب و کاری سودمند با ایجاد رستوران ارگانیک و سبز

در دنیای امروز بازگشت به طبیعت و حفظ آن مورد توجه زیادی قرار گرفته و بسیاری از مجامع جهانی تلاشهای زیادی در زمینه اطلاع رسانی به مردم و خطرات تخریب محیط زیست‌، آغاز کرده‌اند. در این راستا سطح آگاهی‌های عمومی افراد جامعه افزایش یافته و گرایش به سمت صنایع و خدمات حافظ طبیعت گسترش روزافزون یافته است. با ایجاد رستوران ارگانیک و سبز می‌توان یکی از نیازهای اساسی جامعه  را برطرف نمود و به  درخواست مشتریان  مخصوصا در شهرهای بزرگ، مبنی بر استفاده از محیطی طبیعی و جذاب و همچنین تغذیه سالم و ارگانیک پاسخی شایسته داد. صاحبان این نوع رستوران‌ها نیز به نوبه خود از مزایای زیاد آن بهره‌مند خواهند شد. جذابیت فراوان این رستوران‌ها به قدری است که معمولا مشتریان به این مکان‌ها وابسته می‌شوند، که این موضوع باعث درآمدزایی و رونق بیش از پیش این رستوران‌ها شده است. ایجاد اطمینان برای مشتریان در مورد سالم و ارگانیک‌بودن مواد غذایی، نقش اساسی در این کسب و کار دارد. بسیاری از این نوع رستوران‌ها مواد مورد استفاده در تهیه انواع غذاها را پشت ویترین قرار می‌دهند و در مورد محل تهیه آنها به مشتریان اطلاع رسانی می نمایند. البته طبق نظر بسیاری از مشتریان این رستوران‌ها، غذاهای ارگانیک و بومی و محلی طمع خاص و لذیذی دارند که با هیچ یک از مواد صنعتی این طمع‌ها حاصل نمی‌شود. ایجاد خلاقیت و نوع‌آوری در طمع‌ها و ایجاد تنوع در انواع غذاها، ایجاد فرصت انتخاب بیشتر برای مشتریان، داشتن قیمت رقابتی در مقایسه با سایر انواع رستوران‌ها، ایجاد محیطی زیبا و خاطره‌انگیز، احترام به مشتریان واطلاع رسانی و ارائه خدمات درست و اصولی به مشتریان، موجب پیشرفت بیش از پیش این نوع کسب و کارها خواهد شد.

رستوران ارگانیک و سبز

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: رستوران ارگانیک و سبز, رستوران ارگانیک, رستوران سبز, رستوران باکیفیت, غذای ارگانیک, غذای سالم, رستوران محلی, غذای محلی, محصولات ارگانيك, فروشگاه مواد غذایی ارگانیک, فواید محصولات ارگانیک, ارگانیک در معماری, غیر ارگانیک,