استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • صنعت چاپ و حکاکی روی  انواع فلزات

صنعت چاپ و حکاکی روی انواع فلزات 

حکاکی رو فلزات یکی از قدیمترین هنرهای ایرانی می باشد که قدمت چندهزار ساله در ایران دارد. این هنر ناب ایرانی با ایجاد نقوش برجسته بر روی انواع جام‌ها و ظروف قدیمی در جهان ارزش و اعتبار بالایی دارد. در نتیجه این موضوع یکی از کسب و کارهای پررونق و مهم در کشور ما می باشد که ارزش افزوده بالایی را ایجاد می نماید. 

حکاکی رو فلزات یکی از قدیمترین هنرهای ایرانی می باشد که قدمت چندهزار ساله در ایران دارد. این هنر ناب ایرانی با ایجاد نقوش برجسته بر روی انواع جام‌ها و ظروف قدیمی در جهان ارزش و اعتبار بالایی دارد. در نتیجه این موضوع یکی از کسب و کارهای پررونق و مهم در کشور ما می باشد که ارزش افزوده بالایی را ایجاد می نماید. امروزه هنر چاپ و حکاکی روی فلزات گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است. بطوری که بسیاری از لوازم روزمره زندگی که از جنس فلز می باشند این هنر روی آنها پیاده‌سازی شده است. انواع جواهرات، قاب عینک،  انواع ظروف آشپزخانه، ظروف نقش برجسته تزئینی، آرم کارخانجات روی انواع محصولات تولیدی، خودرو و انواع قطعات یدکی خودرو، لوازمات تزئینی و ظریف منزل، جاسوئیچی، انواع محصولات تبلیغاتی و... مثالهایی از کاربرد گسترده این صنعت می‌باشد. ابزارآلات حکاکی روی فلزات بسیار متنوع می باشد. امروزه با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته سرعت و کیفیت تولید در این زمینه متحول شده است. انواع نقوش پیچیده و طرح‌های متنوع به راحتی قابل چاپ و حکاکی هستند. روش کار این نوع دستگاه‌ها، الکتروشیمیایی، CNC و یا لیزری می‌باشند که دارای سرعت تولید بالایی هستند. این دستگاه‌ها قابلیت کار روی انواع فلزات پرکاربرد از قبیل: طلا، نقره، برنز، مس، فولاد، چدن، آلومینیوم و ... را دارا می‌باشند. قیمت این نوع دستگاه‌ها نیز با توجه به قابلیت‌های آنها متفاوت می باشد. برای شروع کار می توان از دستگاه‌های ارزان‌تر استفاده کرد و با کسب درآمد بیشتر می‌توان این کار را گسترش داد. نبوغ و خلاقیت هنری در این صنعت می‌تواند سرعت پیشرفت را به شکل چشمگیری افزایش دهد و ارزش افزوده بالایی را ایجاد نماید.

 

صنعت چاپ و حکاکی روی انواع فلزات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: صنعت چاپ و حکاکی روی انواع فلزات, حکاکی روی فلز, تبلیغات روی فلزات, چاپ روی فلزات, انواع جاسوئیچی, طراحی رو ی فلزات, منبت کاری روی فلز, وسایل تبلیغاتی,