استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • فرصت شغلی پنهان برای مهندسین و تکنیسین‌های برق و الکترونیک در زمینه خودرو

فرصت شغلی پنهان برای مهندسین و تکنیسین‌های برق و الکترونیک در زمینه خودرو

 امروزه با ورود تجهیزات الکترونیک به صنعت خودرو و هوشمندسازی خودروها، تحولی عظیم در این صنعت بوجود آمده است. در اکثر خودروهای امروزی اجزاء خودرو دارای تجهیزات هوشمند الکترونیکی می‌باشد و هر روز نیز بر وسعت آن افزوده می‌شود. بسیاری از کارخانجات خودروسازی دنیا سرمایه‌گذاری زیادی در این بخش انجام داده‌اند تا قابلیت‌های خودروی تولیدی خود رادر زمینه راحتی ،رفاه و ایمنی مطلوب سرنشینان، بالابردن راندمان عملکردی خودرو، کاهش مصرف سوخت، کاهش چشمگیر آلاینده‌های زیست محیطی، هوشمندسازی هدایت خودرو و کاهش تاثیرگذاری اشتباهات انسانی در بروز حوادث و... را در بازار پر رقیب این صنعت تا حد ممکن ارتقاء دهند. در کشور ما به دلیل ضعف دانش الکترونیک کارشناسان و استادکاران مکانیک خودرو، در زمینه تعمیرات تجهیزات الکترونیک خودرو بسیار ضعیف عمل شده و هیچگونه خدمات مطمئنی در این زمینه ارائه نمی‌شود. بسیاری از سنسورها، عملگرها و ECU که از بخش‌های اصلی تجهیزات الکترونیک خودرو می‌باشند، قابل تعمیر هستند اما استادکاران به  دلیل عدم دانش در این زمینه به محض بروز اشکال در این سیستم‌ها بدون هیچگونه عیب یابی قطعات و تجهیزات الکترونیک، آنها را تعویض می کنند. این موضوع هزینه‌های زیادی را به مشتریان تحمیل می‌کند.چه بسا این قطعات با هزینه ناچیزی قابل تعمیر و رفع عیب باشند.

 

بنابراین به مهندسین و کارشناسان و تکنیسن‌های رشته‌ برق و الکترونیک و کلیه علاقمندان رشته خودرو توصیه می‌شود دراین زمینه به کسب دانش و مهارت بپردازند و چون دارای دانش الکترونیک می‌باشند، در این زمینه به سرعت پیشرفت کرده و از این فرصت شغلی مناسب نهایت بهره‌برداری را داشته باشند. با تهیه نقشه مدارات برق و الکترونیک انواع خودروها و بررسی یک به یک اجزا آنها سرعت یادگیری و پیشرفت در این زمینه بسیار زیاد خواهد بود. بسیاری از استادکاران نمی توانند دانش خود را با سرعت تغییرات  و رشد تجهیزات کنترل الکترونیک خودرو مطابق نمایند چون اکثرا دارای زمینه الکترونیک نمی‌باشد. پس افراد با دانش الکترونیک در این زمینه می‌توانند با سرمایه‌گذاری اندک و کسب تجربیات لازم، کسب و کار بسیار موفق و پردرآمد و خدمات با ارزش افزوده بالا را راه اندازی نمایند.

 

فرصت شغلی پنهان برای مهندسین و تکنیسین‌های برق و الکترونیک در زمینه خودرو

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: فرصت شغلی, تکنیسین‌های برق و الکترونیک, مهندسین برق و الکترونیک, خودرو, تعمیرات خودرو, تعمیرگاه مدرن, تعمیرگاه سنتی, خدمات فنی خودرو, خرید خودرو, لوازم یدکی خودرو, ایده‌های برتر, کسب و کار