استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • مزرعه خانگی پرورش ماهی

پرورش ماهی-چگونه میتوان آن را برای خانواده های کوچک سود آور کرد

پرورش ماهی در خانه مطمئنا می تواند غذای ارگانیک بسیار با کیفیت برای خانواده شما تولید کند.

شما می توانید پا را فراتر نهاده و  از آن به عنوان یک کسب و کار سود آور خانگی نگاه کنید و نه تنها می تواند برای تغذیه خانواده شما کفایت کند بلکه می تواند سودآوری هم داشته باشد.

آیا تاکنون در مورد پرورش ماهی در خانه خود فکر کرده اید ؟ شما می توانید از حوض حیاط خلوت خانه خود یا زیر زمین یا هر جایی در خانه یک مزرعه پرورش ماهی کوچک راه اندازی کنید.

پرورش ماهی می تواند یک کسب و کار پر سود باشد که نیاز زیادی به منابع ندارد و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. تمام آنچه که شما نیاز دارید مقداری فضای اضافی ،وقت و برخی از حد اقل ها برای شروع می باشد بهترین مزیت این کار این است که شما با هر مقیاسی  که برایتان مقدور است می توانید شروع کنید.

 

چرا پرورش ماهی؟

امروزه ماهی به عنوان محبوب ترین منبع پروتئین شناخته می شود.مردم در میانگین جهانی حدود 20 کیلوگرم در سال ماهی مصرف می کنند. به هر حال بیشتر ماهی هایی که به فروش می رسد از نوع پرورشی می باشد.

ذخایر ماهی ها در دریا ها و اقیانوس ها به خاطر صید بی رویه رو به کاهش است و چاره ای جز پرورش ماهی وجود ندارد.

اکنون تقاضا برای ماهی ارگانیک در حال افزایش است به خاطر تازگی، مزه و محیط طبیعی و عاری از مواد شیمیایی و غیر طبیعی محل رشد آنهاست.

زمانی که شما ماهی ها را با غذای ارگانیک و محیط طبیعی پرورش داده اید میتوانید آنها را به همسایگان و دوستان اطلاع داده و بدون هیچ مشکلی بفروشید. یا کمی فراتر رفته و به مراکز فروش مواد غذایی یا رستوران ها از مزرعه خانگی به فروش برسانید.

 

چطور شروع کنم؟

برای شروع شما نیاز به حفاری یک برکه کوچک در حیاط خانه یا اگر شما در فکر پرورش درون خانه هستید یک مخزن برای نگهداری و پرورش ماهی نیاز دارید. حوض داخل حیاط برای طیف گسترده ای از پرورش ماهی مناسب است از جمله ماهی تیلاپیا، قزل آلا ، ماهی کوی و...

اگر فضای کافی در حیاط منزل ندارید مزارع عمودی و پرورش ماهی در بشکه ها مناسب است. شما به راحتی می توانید یک سیستم آکواپونیک برای پرورش گیاهان وسبزیجات و پرورش ماهی به طور هم زمان ایجاد کنید.

تمام آنچه که نیاز دارید، دو عدد بشکه ،لوله های PVC، و جعبه ابزار است.

آینده پرورش ماهی:

پرورش پاک و پایدار ماهی در داخل فضاهای سر پوشیده یا خانه ها خواهد بود. این گونه پرورش ماهی مزایای زیادی دارد ، احتمال کمتری به آلودگی به پاتوژن ها یا حملات آفات از محیط خارج وجود دارد. همچنین شما می توانید شرایط پرورش ماهی را کنترل کنید و در تمام طول سال ماهی تولید کنید.

پرورش ماهی داخل فضای سرپوشیده گران قیمت یا وقت گیر نیست و از محیط اطراف تاثیر نمی پذیرد و شما در هر مقیاسی قادر خواهید بود که تولید کنید در وان ،استخر، یا آکواریوم .ماهی با کمترین غذا خود به خود رشد می کند.

شما نیاز به ایجاد یک سیستم زیست محیطی در مخزن یا برکه دارید و میتوانید حتی این سیستم را خودکار کنید.

انتخاب با شماست:

هنگامی که شما به اندازه کافی تجربه بدست آوردید و در مورد کار آموزش دیده اید شما می توانید مقیاس کار را افزایش دهید حتی شما میتوانید زمین های کشاورزی را به برکه تبدیل کنید و به پرورش ماهی به صورت تجاری بپردازید. در هر صورت این مهم است که شما قبل از شروع راجع به پرورش ماهی آموزش ببینید و یاد بگیرید.هیچ چیز پیچیده ای در مورد پرورش ماهی در فضای آزاد یا سرپوشیده وجود ندارد.

 

منبع این مطلب

مزرعه خانگی پرورش ماهی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: ماهی, پرورش ماهی, پرورش ماهی در خانه, پرورش خانگی, هیدروپونیک, آکواپونیک, اکواپونیک, fish farming, homebase fish farming, hydroponic, aquaponic, aquacalture, agriculture