استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع -  karanesh.com جامع ترین سایت کسب و کار ایران - بلامانع است.

  • نورپردازی سه بعدی و ویدئو مپینگ

نورپردازی سه بعدی و ویدئو مپینگ

با پیشرفت روزافزون در زمینه تصویرسازی بصری و رشد فزآینده تکنولوژی در این عرصه، تحولی شگرف در زمینه جلوه‌های بصری به وجود آمده است. امروزه تصاویر جنبه واقع‌گرایانه پیدا کرده و دارای ابعاد هندسی و عمق هستند، بطوری که شخص حضور خود را در آن محیط حس می کند. یکی از تکنولوژی‌هایی  که اخیرا در دنیا مورد استقبال قرارگرفته، نورپردازی سه بعدی و ویدئو مپینگ می باشد. در این روش تصاویر سه بعدی با توجه به ابعاد هندسی پرده نمایش که این پرده ممکن است یک سازه ساختمانی، پل، کف خیابان یا حتی درون یک سوله بزرگ باشد، توسط  طراح در نرم افزار تهیه می‌شود. سپس با جانمایی مناسب دستگاه، تصاویر بر روی سازه به نمایش در می‌آیند.

 

ویدئو مپینگ

تصویرسازی و نمایش فیلم و انیمیشن به صورت سه بعدی بر روی تمامی سطوح،از نوع هموار یا ناهموار، را ویدئو مپینگ می‌گویند، این دستگاه دارای این قابلیت است که بیننده بدون عینک‌های سه بعدی بتواند در تمامی سطوح تصاویر  HD  Fullرا به صورت سه بعدی مشاهده نماید. مکان نمایش این تصاویر و ویدئوها در انواع جشن‌ها، کنسرت‌ها، تالارها، همایش‌ها، سمیناها، هایپرمارکت‌ها، رستوران‌ها، مزون‌ها، بوتیک‌های پوشاک، گالری‌ها، بانک‌ها، نمایشگاه‌ها، نمای ساختمان‌ها، داخل فضای ساختمان و... می‌باشد. جذابیت های بصری این تصاویر و ویدئوها با صداگذاری‌های مناسب و انتخاب درست آهنگ‌ها و آواهای مربوط به هر تصویر، دوچندان می‌گردد. بطوری که بینندگان را به وجد می‌آورد. استفاده از تصاویر نوین و خلاقانه در میزان جذب بیننده، تاثیر بسزایی داد. به عنوان نمونه به مناسبت رسیدن بهار، هنرمند میگل شوالیه یک نمایشگاه کم نظیردر مرکز «جینگ کری آن» در شانگهای اجرا کرده و میدان بیرونی ساختمان، تونل و پل‌های شیشه ای را پر از گل‌های رنگارنگ مجازی کرده است. نیلوفرهای آبی دیجیتالی، پروژه‌ای است که میدان این مرکز را با گل‌ها و گیاهان سرسبز پرکرده است. این باغ گل که بعد از غروب آفتاب فعال می شود با انواع گل‌های غنی و نمادین فصل بهار چین، مثل نیلوفرهای آفریقایی، ارکیده، کاملیا و گل‌های درخت هلو پر شده است. همینطور که بازدیدکنندگان در این باغ مجازی راه می‌روند، تصاویر زیر پاهایشان تغییر می‌کند و مسیرها و گیاهان جدید به نشانه تحول طبیعت فصل‌ها ظاهر می‌شوند. در تونل این ساختمان یک تجربه بی نظیر 360 درجه برای‌ بیننده  فراهم می کند. گل‌های بی‌حرکت مانند یک نقاشی دیواری مجازی عمل می‌کنند و با بستر گل‌های روی زمین تعامل برقرار می کنند.

به عنوان نمونه دیگر، در یک رستوران با ابتکاری خلاقانه و به منظور جذب مشتریان بیشتر، در مدت زمان اتتظار مشتری جهت طبخ و دریافت غذا، روی میز مشتری ویدئو مپینگ با جذابیت‌های فوق العاده به نمایش در می‌آید تا علاوه بر ایجاد رضایتمندی، مشتری گذر زمان را حس نکند. در قسمت ذیل  نمونه‌ای ازاین ویدئوهاقابل مشاهده است.

 با توجه به جذابیت‌های زیاد این هنر برای مشتریان، مخصوصا در کشور ما که این تکنولوژی به تازگی ورود پیدا کرده است، و شرکت در کلاس‌های آموزشی و یادگیری نرم افزارهای مربوط به ویدئو مپینگ، می توان کسب وکار بسیار نوین با تکنولوژی روز دنیا و ارزش افزوده بسیار بالا ایجاد نمود.

نورپردازی سه بعدی و ویدئو مپینگ

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مطالب مرتبط

برچسب ها: نورپردازی سه بعدی و ویدئو مپینگ, کسب و کار نوین, تصویرسازی سه بعدی, video mapping